Poznaj nas
Aleksandra Burkowska

psycholog, dogoterapeuta, petsitter


Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym a jej pasją od zawsze były zwierzęta. Ich obecność w codziennym życiu zapoczątkowała niesłabnącą po dziś dzień potrzebę zdobywania wiedzy o naturze psów i kotów. Przekazywanie tej wiedzy innym a także możliwość indywidualnej opieki nad zwierzętami daje jej dużo radości. W Dogs’fellas najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego klienta. W pracy kieruje się przede wszystkim dobrem i komfortem swoich podopiecznych. W zakresie pracy psychologicznej, zajmuje się głównie terapią dzieci i osób dorosłych, które odczuwają dyskomfort w kontaktach z psem (cierpią na kynofobię). Prowadzi także indywidualne zajęcia dogoterapii, podczas których skupia się na ogólnym rozwijaniu zasobów dziecka zdrowego jak i o różnym stopniu niepełnosprawności. Pracuje również z dziećmi i młodzieżą z problemami z zakresu integracji społecznej (nieśmiałość, trudności w nauce, fobie). Prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach i innych placówkach, gdzie przekazuje podstawową wiedzę na temat psiego świata w formie ciekawych pogadanek i zabaw, które rozwijają i aktywizują uczestników. Pomaga jej w tym wyszkolony pies, którego obecność wywołuje same pozytywne emocje. Prowadziła również cykliczne spotkania o tematyce kynologicznej dla osadzonych w Areszcie Śledczym we Wrocławiu. Podczas wykładów przekazuje słuchaczom wiedzę związaną z dwoma obszarami swojej pracy: psychologią i kynologią. Jest opiekunką suczki rasy Jack Russell terrier o imieniu Lila, która została wybrana i wyszkolona by wspomagać wspólną pracę terapeutyczną.


Kalendarium wykształcenia

  • 2014 – Studia magisterskie – Psychologia kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.
  • 2016 – Roczny kurs specjalistyczny z wiedzy kynologicznej „Diploma in Canine Studies” w Oxford College, Wielka Brytania.
  • 2017 – Warsztat doskonalący dla dogoterapeuty – edukatora przedszkolnego, organizowany przez Dogfield we Wrocławiu.
  • 2017 – Sympozjum „Mechanizmy zachowań zwierząt oraz możliwości ich modelowania” , Wrocław
  • 2017 – Kurs „Dogoterapia – metoda wspomagająca terapię i rehabilitację dziecka z niepełnosprawnością”, organizowany przez Centrum kynologiczne Canid w Krakowie.Opinie klientów

  • Pani Aleksandra zajmuje się naszą kotką Celką od kilku lat, w czasie gdy my wyjeżdżamy na urlop. Zawsze możemy liczyć na jej pomoc i zaufaną opiekę dla naszej milusińskiej.


  • Wybraliśmy opcję opieki u nas w domu – dzięki temu nasz labrador Tofi został na weekend u siebie a my byliśmy spokojniejsi nie musząc nigdzie go wozić. Spacery i zabawa zapewnione na 100%! Polecamy


  • Gorąco polecam panią Olę – osoba sumienna i ciepła, z którą da się wszystko załatwić. W czasie wyjazdu wysłała mi kilka zdjęć mojego kotka, świetnie się razem bawili podczas mojej nieobecności. Na pewno jeszcze skorzystam.

Nasi partnerzy